Ücretsiz ilan Ver
Anasayfa
Kategoriler
Reklam Alanı

Haberler»Tümü
KOZAPARK AKKOZA
YAŞAMINIZIN TÜM RENKLERİ KOZAPARK’TA  4 Mevsim Tatil Köyü365 Gün Tatil  63 Court ile Dünyanın En Büyük Tenis Akademisi  ...

BAHÇEKENT EMLAK KONUTLARI
İSTANBUL'DA YENİ BİR ŞEHİR YÜKSELİYOR.  BAŞAKŞEHİR'İN YENİ YILDIZI BAHÇEKENT HIZLA BÜYÜYOR... Türkiye’nin en büyük gayr...
Haber Oku
Başlık
BAHÇEKENT EMLAK KONUTLARI
Eklenme Tarihi
07 Mart 2013
Ekleyen
Emlakyakasi.com Yönetimi
İçerik

İSTANBUL'DA YENİ BİR ŞEHİR YÜKSELİYOR.  

BAŞAKŞEHİR'İN YENİ YILDIZI BAHÇEKENT HIZLA BÜYÜYOR...

 

Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketi olarak faaliyet gösteren Emlak Konut GYO, hazırladığı 1680 dönümlük dev master planı ile Bahçeşehir’de yepyeni bir hayat kurguluyor.

Türkiye’nin halka açılmış en büyük GYO’su olarak birçok başarılı işe imza atan Emlak Konut GYO, sermayesini 3 milyar 800 milyon liraya taşıdıktan sonra ticari ataklarına devam etti. Başakşehir’deki arsalarında farklı fonksiyonlarda projeler geliştirerek kaliteli konut üretiminin öncülüğünü üstlenen kurum, kamu yararı için dev bir park yaptırıyor. Bahçekent’te 108 bin 928 metrekarelik arsa üzerine yapılan Hayatpark’ın çevresinde dinlenme ve spor alanları, bisiklet yolları, koşu parkurları, botanik bahçeleri gibi pek çok ünite yer alacak. Mıknatıs Kent olarak da adlandırılan bölgede yeşil alanlara ayrılan kısımların toplamı 157 bin 566 metrekare olarak planlandı.

 

 

Yemyeşil bir hayat ve modern konutlar bir arada

Hayatpark’ın karşılıklı etkileşim içinde olacağı en önemli hemen çevresinde yükselen markalı konut projeleri olacak. İlk etapta 1506 konut ve 282 ticari üniteli Bahçekent Emlak Konutları,  ikinci etapta 875 konutlu Bahçekent Flora ve üçünce etapta 1380 konut ve 72 dükkan ile Avrupark projesi geliştirilecek. Emlak Konut GYO’nun 4. etabın ihalesine ise Mart 2015’te çıkması bekleniyor.

Gelin şimdi hep beraber Bahçekent’i bir araya getiren projelere birlikte göz atalım:

 

Hayatpark;

 

 

Varlığıyla hayatın merkezi olacak

Bahçekent Emlak Konutları Projesi ile İstanbul’a bir kentsel tasarım projesi kazandırılıyor. Çekimin merkezini oluşturan Hayatpark, çok amaçlı etkinlik alanından huzur meydanlarına, güneş kollektöründen yamaç teraslarına, çim anfisinden piknik alanlarına, biyolojik göletinden gölet kafesine ve tematik bahçelerinden çocuk oyun oyunlarına kadar yaşama dair unsurları barındıran bir yapıya sahip olacak.

 

 

Çalışmalara kentsel ölçekten başlandı

Şirketin yeni projesi ile ilgili değerlendirmede bulunan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, proje alanının büyüklüğü itibariyle, çalışmaya ulaşımdan topoğrafyaya, manzaradan çevresel faktörlere kadar detaylı bir araştırma yaparak “kentsel ölçek”ten başladıklarını söyledi. Kurum, “Planlanan her yapının siluetiyle ve insanlarda bıraktığı etkiyle, o yapıların sahiplerinden çok tüm kentlinin hafızasında ve hatıralarında yer edeceğinin bilinciyle sadece bölgeye bir mimari proje değil, İstanbul’a yeni bir “kentsel tasarım projesi” kazandırdık” dedi.

Murat Kurum, mimariye ve çevreye, yalnız iyi tasarlanmış ve güzel yapılar inşa etme çerçevesinden bakmak yerine; insana, kente ve doğal yapılaşmaya yönelik bir görüşle kullanmayı tercih ettiklerini, yapı alanının ilk ve orta öğretim okullarıyla, cami, sosyal – kültürel tesisler ve resmi kurum alanlarıyla çevrelenmesinin de bu ilişkiyi desteklediğini söyledi.

 

İlk etaptaki Bahçekent Emlak Konutları’nda 1506 konut olacak

İnsan yerleşimine ilişkin ilk etap, 308 bin 809 metrekare inşaat alanı olan Bahçekent 1. Etap Emlak Konutları oluyor. Projede 218 adet 1+1, 467 adet 2+1, 675 adet 3+1 ile 146 adet 4+1’den oluşan 1506 konut ve 282 ticari ünite yer alacak. Bunlara ek olarak sosyal donatı alanı olarak projelendirilen ilköğretim okulu, kreş ve cami ise çevresindeki ticari ve donatı hizmetleriyle desteklenecek. Projede satışlar tamamlandı.

 

Bahçekent Flora

Bahçekent Emlak Konutları 2. etap

 

 

Kentin ikinci etabında yer alan proje ise Bahçekent Flora olarak adlandırılıyor. Tamamlandığında KDV hariç 323 milyon 310 bin liralık değere ulaşması beklenen proje İzka İnşaat – Dağ Mühendislik – Sıtar İnşaat Ortaklığı tarafından gerçekleştirilecek.10 Haziran Salı günü Çırağan Sarayı’nda düzenlenen lansmanla görücüye çıkan Bahçekent Flora’da 875 konut ve ticari alanlar yer alacak. Proje, lansman sonrasında yoğun bir taleple satışa sunuldu.

Bahçekent Flora, 22 bin metrekarelik peyzaj alanına ek olarak, bitişiğindeki yer alan Hayatpark ile sinerji oluşturacak. Bitiminde yaklaşık 3.000 kişinin yaşayacağı Bahçekent Flora, yeşil alanlarla çevrili konumuyla dikkat çekiyor.

 

 

Teslimler Eylül 2016’da başlıyor

Projede büyüklükleri 65 metrekare ile 187 metrekare arasında değişen daireler, 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 seçenekleriyle alıcı buluyor. İlk etabın teslimleri de 2016 yılının Eylül ayında başlayacak.

Murat Kurum metro müjdesi verdi

Başakşehir ve Bahçekent Flora projesine ilişkin detaylar veren Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum yaptığı açıklamada şöyle konuştu, “Başakşehir bölgesi İstanbul’un hızlı gelişen noktalarından biri. Burada gerçekleştirilen projelerle bölge her geçen gün değer kazanıyor. Kuzey Marmara Otoyolu ile 3. havalimanına yakınlığı ve çalışmaları süren Metro hattı ile bu bölge gelecek vaat eden bir nokta. Bahçekent Flora projesi de 875 konut ve ticari alanlarla bu bölgeye değer kazandıracak bir projedir.”

 

Avrupark Bahçekent

Bahçekent 3. Etap ile bölgede açan son çiçek

 

 

Önümüzdeki dönemde 20 bin konutun inşa edileceği Bahçekent, işyerleri, sağlık kompleksleri, eğitim alanları ve sosyal donatılarıyla kendi kendine yeten bir uydu kent olurken Avrupark 1.394 konutun yanı sıra 86 dükkan ile dikkat çekiyor. Hayat Park’ın hemen yanında yükselecek olan projede yaşayanlar bölgeden çıkmadan çalışmanın, eğitim görmenin ve sağlık hizmetlerinden yararlanmanın keyfini sürecek.

Cihan İnşaat tarafından gerçekleştirilen projede çalışmalar ise hızla devam ediyor. Satış ofisi olarak yapılan bina, daha sonda yine Cihan İnşaat tarafından yapılan okulun spor merkezi olarak yavrularımıza hizmet verecek.

Yeni evli çiftlerden geniş ailelere kadar herkesin ihtiyacına cevap verebilecek şekilde tasarlanan Avrupark Bahçekent’te 1+1’den 4+1’e farklı daire seçenekleri yer alıyor. Avrupark Bahçekent’te 1+1’ler 60 metrekare, 2+1’ler 100 ila 120 metrekare, 3+1’ler 145 ila 150 metrekare, 4+1 dairelerse 160 ila 165 metrekare olarak planlanıyor.

Toplam 602 milyon liralık yatırım bedeli ile hayata geçirilen Avrupark Bahçekent, 18 blok olarak tasarlandı. Teslimlerin 2017 yılının sonunda gerçekleşmesi beklenen projede iki kapalı yüzme havuzu, çocuk oyun alanları ve spor alanları yer alıyor.

 

 

Kıran kırana rekabet

Projenin ihalesinde 602 milyon liralık teklifiyle Cihan İnşaat, Emlak Konut GYO’ya yüzde 26 oranında 156 milyon 520 bin lira önerdi ve bu fiyat ile ipi göğüsleyen taraf olmayı başardı.

Hoşdere 3. Etap kapsamında satışa sunulan 4 parsel arsa toplam 106 bin 833 metrekare alana sahip. Emsale esas inşaat alanı, 268 metrekarelik ilave alanla birlikte 157 bin 547 metrekare olarak belirlenen arsa konumuyla dikkat çekiyor.

 

 

 

Kaynak: bahcekent.org

  • Kurumsal
  • Hizmetlerimiz
  • Gizlilik ve Kullanım
Güvenli Alışverişin İpuçları
Alırken veya satarken nelere dikkat etmelisiniz?
Tıklayın, öğrenin!
Emlakyakasi.com Facebook'ta
Emlakyakasi.com'da yer alan kullanıcıların oluşturduğu tüm içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Emlakyakasi.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için ilan sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.

Copyright 2019 © Emlakyakasi.com Tüm Hakları Saklıdır...